Δημοσιεύθηκε την Σχολιάστε

Εκπαιδευτική επίσκεψη

Στη συνέχεια του προγράμματος “Αναπτυξη-υλοποίηση δρασεων και παρεμβασεων ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης του μαθητικού πληθυσμού”στο πλαίσιο της Αγωγής υγείας, απο το Κέντρο Υγείας για το σχολικό έτος 2023-2024, πραγματοποιήθηκε επίσκεψη του σχολείου μας την Τρίτη 9 Απριλίου 2024. Οι μαθητές μας ήρθαν σε επαφή με τα επαγγέλματα, τα αντικείμενα υγείας και τα πρόσωπα. Εχοντας ως στόχο την εξοικείωση τους παίξαμε παιχνίδια ρόλων επισκεπτόμενοι το ακτινολογικό και μικροβιολογικό εργαστήριο αλλά και το οδοντιατρείο και τα επείγοντα περιστατικά.

Σε αυτο το σημείο ευχαριστούμε θερμά την διοικήση και το προσωπικό του Κέντρου Υγείας Καστοριάς για την άρτια οργάνωση και την υποδοχή του σχολείου μας. Αλλά και για τα κεράσματα που έδωσαν στα παιδιά. Περασαμε πολύ όμορφα .