ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ E-TWINNING ΜΕ ΘΕΜΑ : «TASTE OF CHRISTMAS»

Το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς συμμετείχε τη φετινή σχολική χρονιά στην Ευρωπαϊκή κοινότητα σχολείων της πλατφόρμας e-twinning. Μέσω του εγκεκριμένου προγράμματος με τίτλο «Taste of Christmas» διεξήχθησαν διασχολικές συνεργασίες με εταίρους από διάφορα σχολεία της Ελλάδας (Ειδικά Σχολεία, Γενικά Δημοτικά και νηπιαγωγεία) αλλά και σχολεία της Ευρώπης (Ιταλία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Κροατία, Τσεχία, Εσθονία, Ουγγαρία, Γερμανία).

Δείτε περισσότερες πληροφορίες [εδώ]

Σήμερα 3/2/2022 παραλάβαμε 2 ποδήλατα και ένα τραμπολίνο από οικογένεια μαθητή μας. Ευχαριστούμε πολύ για την προσφορά στο σχολείο μας. Τα παιχνίδια αλλάζουν χέρια και συνεχίζουν να προσφέρουν πολλά χαμόγελα στα παιδιά και ιδιαίτερα στους μικρούς μαθητές μας!!!