Το ταξίδι των παιχνιδιών

Πολλά είναι τα ταξίδια παιχνιδιών, που έχουν ξεκινήσει από τις αγκαλιές πολλών παιδιών και ανθρώπων με προορισμό το σχολείο μας, δίνοντας σε αυτά μία δεύτερη ευκαιρία…Ευχαριστούμε θερμά όλους εσάς, τον καθένα σας ξεχωριστά για όλα αυτά τα παιχνίδια και τα χρήσιμα πράγματα που προσφέρετε στο σχολείο μας. Η προσφορά σας αυτή είναι σημαντική και πολύτιμη για τους μαθητές μας!!

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ

Την Τρίτη 3 Δεκεμβρίου 2019 με αφορμή την « Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία» είχαμε τη μεγάλη χαρά να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας για ακόμη μια χρονιά τα αδέρφια των μαθητών μας, στα οποία δόθηκε η ευκαιρία να δουν πως περνούν τη μέρα τους τα αδέρφια τους στο σχολείο. Συμμετείχαν σε πολλές και ευχάριστες δραστηριότητες και ήταν μια πολύ ωραία εμπειρία για όλους μας!