Η επέτειος του Πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 γιορτάσαμε την επέτειο της εξέγερσης στο Πολυτεχνείο.

Τραγουδήσαμε, είπαμε ποιήματα και παρακολουθήσαμε στιγμές απο οπτικοακουστικά ντοκουμέντα.

Άσκηση σεισμού

Ευχόμαστε να μην έρθει ……ΠΟΤΕ.

Έπρεπε όμως να προετοιμαστούμε.Η άσκηση σεισμού πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 10 Νοεμβρίου 2023 . Σε αυτήν συμμετείχαν όλες οι Σχολικές Μοναδες του συγκροτήματος.

Εκπαιδευτική επίσκεψη

Την Πέμπτη 9 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποιήσαμε την πρώτη μας εκπαιδευτική εκδρομή.

Επισκεφθήκαμε την Ιερά Μονή του Ιωαννη Θεολόγου και του Αγιου Αρσενίου του Καππαδόκου στη Σουρωτή, όπου προσκυνήσαμε τον ταφο του Άγιου Παίσιου . Περιηγηθήκαμε στην έκθεση που διοργάνωνε το πλανητάριο με θέμα “Eco Zoo” και παρακολουθήσαμε το ντοκιμαντέρ “οι 4 εποχές”.

Διασκεδάσαμε μαθαίνοντας ….

Πριν περασουμε στα ντοκουμέντα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την ενορία του Αγίου Νικανορα και ιδιαίτερα τον πατέρα Ελευθέριο που υποστήριξε την ιδέα μας με την ευγενική του χορηγεία.