Δημοσιεύθηκε την Σχολιάστε

Δράσεις Ιουνίου 2023

Επίσκεψη σε βιβλιοπωλείο για παραλαβή βιβλίων

Την Τετάρτη 7 Ιουνίου επισκεφθήκαμε το βιβλιοπωλείο “ΑΛ-ΠΑ”, αποδεχόμενοι την πρόσκληση

για την παραλαβή βιβλίων που πρόσφεραν συμπολίτες μας και τη συγκέντρωσή τους ανέλαβε το

βιβλιοπωλείο.

Ευχαριστούμε όλους όσοι ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα και ιδιαίτερα την κ. Ολυμπία για τη

συγκέντρωσή των βιβλίων.

Ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή

Την Παρασκευή 9 Ιουνίου, το σχολείο πραγματοποίησε την ετήσια ημερήσια εκπ/κή επίσκεψή του.

Συμμετείχαν όλοι οι μαθητές συνοδευόμενοι από γονείς και όλο το προσωπικό του σχολείου μας.

Φέτος τα έξοδα της εκδρομής κάλυψε ο Ιερός Ναός Αγίου Νικάνορα και στην εκδρομή μας συνόδευσε

ο εφημέριος του ναού πατέρας Ελευθέριος Συτιλίδης.

Προορισμός μας τα όμορφα Γιάννενα.

Εκεί επισκεφτήκαμε το Κέντρο Θεραπευτικής Ιππασίας στον Κατσικά, όπου οι μαθητές μας διασκέδασαν κάνοντας ιππασία.

Επόμενος σταθμός μας ένας πολύ όμορφος παιδότοπος για φαγητό και διασκέδαση.

Αργά το απόγευμα πήραμε τον δρόμο της επιστροφής.

Γιορτή λήξης σχολικού έτους

Την Τρίτη 13 Ιουνίου, πραγματοποιήσαμε την γιορτή λήξης του σχολικού έτους.

Παρόντες, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Καστοριάς κ. Καλλίνικος συνοδεία ιερέων, ο Διευθυντής

Α/θμιας Εκπαίδευσης κ. Αναστάσιος Ξανθόπουλος, ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής κ. Δημήτρης Στυλιάδης και γονείς.

Οι μαθητές μας συμμετείχαν σε αθλοπαιδιές που είχαν προετοιμάσει οι εκπ/κοί του σχολείου μας και τραγούδησαν.